Medarbejdere

Telefonnr. Navn, Jobtitel, E-mail, Enhed (Bygning, rum)
Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Rasmussen, Dorthe Klinisk lærer dr@dent.au.dk
Rasmussen, Jan Ulrik Institutsekretariatsleder jur@dent.au.dk +4526240680 1614, 399A
Rasmussen, Jens Stein Bang Klinisk lærer jb@dent.au.dk
Raun, Dorte Studieadjunkt draun@dent.au.dk
Reggelsen, Birgitte Afdelingssekretær bhr@dent.au.dk +4587168068 1614, 377
Reichardt, Elisabeth Postdoc elisabeth.reichardt@dent.au.dk
Reinholdt, Cæcilie Basse Videreuddannelsesstuderende caeciliebasse@dent.au.dk
Rendbæk, Helena Radiograf here@dent.au.dk +4587167424
Renner, Nicole Klinisk lærer nicole.renner@dent.au.dk
Rikvold, Pernille Ph.d.-studerende ptr@dent.au.dk
Sailer, Irena Adjungeret professor
Schlafer, Sebastian Professor sebastians@dent.au.dk +4542976020 1610, 480
Schmidt, Mette Videreuddannelsesstuderende mette.schmidt@dent.au.dk +4587167429 1613, 411
Schmidt, Otto Hansen Afdelingstandlæge otto.schmidt@dent.au.dk +4587168094 1613, 230
Schropp, Lars Lektor schropp@dent.au.dk +4526160911 1613, 116
Schwendicke, Falk Adjungeret professor
Sefidroodi, Mohammedreza Videreuddannelsesstuderende sefidroodim@dent.au.dk +4587167429 1613, 413
Sejthen, Heidi Kjærhede Undervisningsassistent hksejthen@dent.au.dk 1614
Sibbersen, Annette Svensson Klinikassistent asibbe@dent.au.dk +4587167086 1613, 364
Skouborg, Clara Valentin Videreuddannelsesstuderende cvs@dent.au.dk
Sloth, Thomas Erlang Systemudvikler tes@dent.au.dk +4587168541 1611, 244
Søes, Trine Holm Klinisk lærer trhos@dent.au.dk
Sølvsteen, Maria Hjortlund Klinikassistent mhs@dent.au.dk +4587167501
Søndergaard, Mia Klinisk lærer mia.sondergaard@dent.au.dk
Sonnichsen, Anders Sonnich Nørskov Klinisk lærer asso@dent.au.dk
Sørensen, Anders Wedel Klinisk lærer aw@dent.au.dk
Sørensen, Kim It-medarbejder ks@dent.au.dk +4540526642 1614, 384
Spin-Neto, Rubens Professor rsn@dent.au.dk +4542434836
Srivastav, Sukeshana Ph.d.-studerende sukeshana@dent.au.dk
Staun Larsen, Line Adjunkt line.staun@dent.au.dk +4587168479 1610, 472
Stendahl, Ida Brink Deigaard Klinikassistent ida@dent.au.dk +4587168076 1614, 173
Stokholm, Rie Afdelingstandlæge rie.stokholm@dent.au.dk +4587167424 1610, 298
Stoustrup, Peter Bangsgaard Lektor pstoustrup@dent.au.dk +4561334464 1610, 493
Strickertsson, Troels Klinisk lærer ts@dent.au.dk +4587167436
Sunesen, Anna Kirstine Vesterager Klinisk lærer asune@dent.au.dk
Svenstrup, Martin Klinisk lærer martinsvenstrup@dent.au.dk
Tagesen, Jan Afdelingstandlæge jan.tagesen@dent.au.dk +4587168084 1614, 199
Thomassen, Jannie Klinikassistent jthomasen@dent.au.dk +4587167501 1613, 216
Thomsen, Anette Aakjær Laborant aat@dent.au.dk +4587168154 1611, 257
Thomsen, Maja Ledelseskonsulent maja@dent.au.dk +4593522936 1614, 387
Thordrup, Marianne Klinisk lærer marianne.thordrup@dent.au.dk 1613, 222
Thorsen, Marie Klinikassistent math@dent.au.dk
Tøttrup, Pernille Palsbo Kliniske lærer, odont ptottrup@dent.au.dk
Tranberg, Susanne Klinisk lærer sutr@dent.au.dk
Vad, Nynne Maria Juul Klinisk lærer nyva@dent.au.dk
Vassis, Stratos Ph.d.-studerende stratos.vassis@dent.au.dk
Vedsted, Marianne Klinisk lærer marianne.vedsted@dent.au.dk 1613, 322
Vejs, Amalie Carlsen Klinikassistent amve@dent.au.dk
Verna, Carlalberta Adjungeret professor carlalberta.verna@dent.au.dk
Vestergaard, Kathe Jill Klinikassistent kathew@dent.au.dk +4523382423 1613, 364