Medarbejdere

Telefonnr. Navn, Jobtitel, E-mail, Enhed (Bygning, rum)
Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Martinussen, Lene Meilstrup Studieleder martinus@dent.au.dk +4560615557 1614, 389
Mathiesen, Søren Læssøe Studielektor slm@dent.au.dk
Matzen, Louise Hauge Lektor louise.hauge.matzen@dent.au.dk +4561711382 1613, 110
Mohamed, Hoda Abdel Mahedi videreuddannelsesstuderende hodaamm@dent.au.dk
Molsen, Sanne Undervisningsassistent molsen@dent.au.dk +4560487006 1614, 382
Moore, Rod Klinisk lærer rod.moore@dent.au.dk +4522357895 1613, 322
Mortensen, Anne Agger Tandlæge anneagger@dent.au.dk +4587167429 1613, 416
Mortensen, Jette Braüner Klinikassistent jettem@dent.au.dk +4593508376 1613, 360
Mortensen, Katrine Klinisk lærer katrinespange@dent.au.dk
Møller, Britt Tranholm Klinikassistent brittmoeller@dent.au.dk +4587167492
Nascimento, Gustavo G. Lektor ggn@dent.au.dk 1610, 276
Nemati Karimooy, Atefeh Gæsteforsker nematika@dent.au.dk
Nguyen, Thi Guong Klinikassistent guongprimula@dent.au.dk +4587167492 1613, 316
Nielsen, Anna Kristine Haugaard anha@dent.au.dk
Nielsen, Dorte Snog Undervisningsassistent snog@dent.au.dk 1614, 382
Nielsen, Mette Bech mettebechnielsen@dent.au.dk
Nielsen, Trine Gæsteunderviser trine.wulff.nielsen@dent.au.dk
Niu, Xiaowen niuxiaowen@dent.au.dk 1610, 482
Noe, Karsten Østergaard Postdoc noe@dent.au.dk
Nordendahl, Inge Damsgaard Klinikassistent inge.nordendahl@dent.au.dk +4593508046 1613, 316
Nybo, Sara Undervisningsassistent sany@dent.au.dk
Nyhuus, Lone Afdelingstandlæge lone.nyhuus@dent.au.dk
Nyvad, Bente Professor, sektionsleder nyvad@dent.au.dk +4524643511 1610, 476
Nørholt, Sven Erik Klinisk professor sven.erik.noerholt@dent.au.dk +4553634556 1614, 199A
Nørlinger, Peter Afdelingstandlæge peter.norlinger@dent.au.dk +4587167424 1610, 298
Nørregaard, Marie-Louise Milvang Studielektor milvang@dent.au.dk
Okkerstrøm, Frederik Klinisk lærer frederik@dent.au.dk +4587167428 1614, 189
Olsen, Mille Østergård Tandtekniker mille@dent.au.dk
Oszust, Aneta Maria Klinikassistent anos@dent.au.dk
Ottesen, Annemarie Sloth Klinisk lærer annemarie.ottesen@dent.au.dk
Ottesen, Magnus Søndergaard Studenterstudievejleder MAGNUS.SONDERGAARD.OTTESEN@STUDODONT.AU.DK
Ottosdóttir, Jensa Undervisningsassistent jensa@dent.au.dk 1613, 366
Pajaniaye, Julie Tandplejer jp@dent.au.dk +4587167424 1610, 292
Panduro, Camilla Tandtekniker cap@dent.au.dk +4587167471
Pedersen, Anne Tøttrup Klinisk lærer atp@dent.au.dk
Pedersen, Annette Fredslund Klinisk lærer fredslund.a@dent.au.dk +4560274248
Pedersen, Helene Banner Klinisk lærer helenebanner@dent.au.dk
Pedersen, Randi Sønderskov Klinikassistent randi.pedersen@dent.au.dk +4587168262 1610, 173
Pedersen, Sofia Brogaard Studentermedhjælper au585309@dent.au.dk
Pedersen, Sophie Marie Storm Klinisk lærer sophie.storm.p@dent.au.dk
Pedersen, Thomas Klit Klinisk professor thomas.klit@dent.au.dk +4593522752 1610, 494
Pedersen, Trine Lindhardt Klinikassistent tlindhardtp@dent.au.dk +61287463 1613, 364
Petersen, Ulla Henriette Klinisk lærer uhpe@dent.au.dk +4587167436 1613, 422
Postawa, Marie Louise Lønne videreuddannelsesstuderende ml@dent.au.dk +4587167429 1613, 419
Poulsen, Kamilla Zimmermann Klinikassistent kamillazp@dent.au.dk
Poulsen, Louise Hermann Ph.d.-studerende lhp@dent.au.dk
Poulsen, Sofie Milling Holk Klinisk lærer smhp@dent.au.dk +4587167428 1614, 189
Prip, Bente Klinikassistent bp@dent.au.dk
Provstgaard, Mette Institutsekretær mprovstgaard@dent.au.dk +4587168098 1610, 382
Pødenphant, Lone Møller Tandlæge lomp@dent.au.dk 1610