Medarbejdere

Telefonnr. Navn, Jobtitel, E-mail, Enhed (Bygning, rum)
Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Kjær, Mette Fuglsig Klinikassistent mefs@dent.au.dk +4587167501 1613, 216
Knudsen, Enette Berndt Korrespondent enette@dent.au.dk +4529102670 1610, 288
Kolding, Merete Klinisk lærer meretekolding@dent.au.dk
Kolstrup, Elsebeth Sejr
Korsholm, Sisse Claudia Undervisningsassistent sc@dent.au.dk 1614
Futarmal Kothari, Simple Klinisk lærer simple.futarmal@dent.au.dk 1610, 372
Kraft, David Christian Evar dck@dent.au.dk +4540631030 1611, 220
Krause-Kjær, Vibeke Nørskov Klinikassistent vkk@dent.au.dk +4587168468 1613, 316
Kristensen, Charlotte Bansmann Klinikassistent cb@dent.au.dk +4587167501 1613, 216
Kristensen, Kasper Dahl Afdelingstandlæge kdki@dent.au.dk +4587167429 1613, 425
Kristensen, Kathrine Dahl kdk@dent.au.dk +4587167429 1613, 416
Kristensen, Mathilde Frost Ph.d.-studerende mfk@dent.au.dk
Kristensen, Sussie Klinikassistent sukr@dent.au.dk +4587167411 1614, 276
Kristjánsdóttir, Klara klakr@dent.au.dk +4587167429 1613, 417
Krogsgaard, Christian Aalund Klinisk lærer caak@dent.au.dk
Kruse, Casper Adjunkt casper.kruse@dent.au.dk +4551801486
Kudahl, Marie AC Underviser mkud@dent.au.dk
Kyriakaki, Ioanna Klinisk lærer ioannakyr@dent.au.dk
Küseler, Annelise Afdelingstandlæge annelise.kuseler@dent.au.dk +4587167495 1613, 416
Langgaard, Hanne Sekretær hanne.langgaard@dent.au.dk +4528992093 1611, 346
Lao, Nicoline Hjort Larsen Ph.d.-studerende n.larsen@dent.au.dk
Larsen, Janne Marie Grønhøj Afdelingstandlæge janne@dent.au.dk
Larsen, Karin Møller Tandtekniker klarsen@dent.au.dk +4593522888 1613, 041
Larsen, Kate Jane Fischer Holm Klinikassistent kahl@dent.au.dk
Laspia, Aikaterini Klinisk lærer aikaterini.laspia@dent.au.dk +4587167436 1613, 414
Lau, Ellen Frandsen Lektor ellen.frandsen@dent.au.dk +4540157495 1610, 282
Laursen, Maria Katharina Klinikassistent makala@dent.au.dk
Laursen, Mette Nygaard Klinikassistent mela@dent.au.dk +4587167492
Laursen, Morten Godtfredsen Afdelingstandlæge mortengl@dent.au.dk +4587167429 1613, 416
Leegård, Helle Sundhedsfaglig personaleleder af klinikassistenterne hele@dent.au.dk +4528992077 1613, 344
Lentz, Sirichan Klinikassistent sirilentz@dent.au.dk
Leonhardt, Dirk Cheftekniker dirk.leonhardt@dent.au.dk +4587167471 1613, 041
Lindelof, Dorte Specialkonsulent dlindelof@dent.au.dk +4522322729 1613, 445
Lindtoft, Ulla Bæk Sektorleder, ledende tandlæge lindtoft@dent.au.dk +4521264232 1614, 393
Lomholt, Lisbeth Brixen Klinisk lærer lomholt@dent.au.dk
Løvschall, Henrik Lektor loev@dent.au.dk +4540952587 1611, 044
Lundberg, Inger Klinisk lærer inlu@dent.au.dk
Lyk, Jeanette Undervisningsassistent j.lyk@dent.au.dk 1613, 366
Læssøe-Arendt, Kristine videreuddannelsesstuderende kla@dent.au.dk
Lüttge, Birgitte klinikleder birgitte@dent.au.dk +4593521932 1614, 199B
MI, DONGXIANG dongxiangmi@dent.au.dk
Madhan, Sivaranjani Ph.d.-studerende sri@dent.au.dk
Madsen, Jannie Slot Klinikassistent jannie.slot.madsen@dent.au.dk +4521844773 1613, 123
Madsen, Sussi Bioanalytiker sussi.madsen@dent.au.dk +4587168136 1611, 241
Maljaei, Seyedehensiyeh Gæsteforsker emal@dent.au.dk
Mamos, Anna Agnieszka klinisk tandtekniker anma@dent.au.dk 1610
Manhemm, Jackie Westergaard Klinikassistent jackiew@dent.au.dk
Mansoori, Mojdeh Ph.d.-studerende mojdeh.m@dent.au.dk
Mansoorihaghighi, Shekoofe Klinikassistent shek@dent.au.dk +4587167501
Manzolli Leite, Fabio Renato Lektor fabio@dent.au.dk 1610, 398