Medarbejdere

Telefonnr. Navn, Jobtitel, E-mail, Enhed (Bygning, rum)
Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Christensen, Marcelle Akissi Boh Klinikassistent mach@dent.au.dk
Christensen, Susanne Brøndum Klinisk lærer susannebc@dent.au.dk +4587167411 1614, 274
Clausen, Kristin Berge Gæsteforelæser
Corydon, Karen Louise Klinisk lærer klcorydon@dent.au.dk 1613, 222
Dahl, Lene Uhre Klinisk lærer leda@dent.au.dk
Dalsager, Christina Mariager Klinisk lærer chridal@dent.au.dk
Dalstra, Michel Lektor michel.dalstra@dent.au.dk +4587168131 1613, 429
Damgaard, Tove Sekretær td@dent.au.dk +4593508087 1610, 490
de Freitas, Bruna Neves Gæsteforsker brunanf@dent.au.dk
Dichmann, Josephine Videreuddannelsesstuderende jd@dent.au.dk
Dige, Irene Lektor idige@dent.au.dk +4587168162 1610, 486
Ejlerskov, Chris Tandtekniker cejlerskov@dent.au.dk 1610, 376
Ellefsen, Birita Sofia Studielektor bell@dent.au.dk
Eriksen, Sussi Bebe Klinikassistent sube@dent.au.dk +4587167424 1610, 292
Exposto, Cristina Rocha Ph.d.-studerende c.exposto@dent.au.dk
Exposto, Fernando Adjunkt fernando.exposto@dent.au.dk 1610, 372
Færch, René Palomares Klinisk lærer faerch@dent.au.dk
Federici, Maria Isabella Videreuddannelsesstuderende mif@dent.au.dk +4587167429
Ferlias, Nikolaos Ekstern VIP nferlias@dent.au.dk
Fini, Natalie Kilic Klinisk lærer nafi@dent.au.dk
Fischer, Linda Klinikassistent linda.fischer@dent.au.dk +4587167438 1613, 316
Frahm, Rubi Uglsø Klinisk lærer rf@dent.au.dk
Frandsen, Helle Toftgaard Klinisk lærer helle.toftgaard@dent.au.dk +4587167428 1614, 191
Fredslund, Jannie Neess Refslund Klinikassistent jannie.fredslund@dent.au.dk +4587167429 1613
Fuglsig, Joao Marcus De Carvalho E Silva Ph.d.-studerende fuglsig@dent.au.dk
Gaaei, Lene Klinisk lærer lega@dent.au.dk
Gilbjerg, Henrik Eggen Klinisk lærer henrikgilbjerg@dent.au.dk
Gjelstrup, Malene Marie Klinisk lærer mgjelstrup@dent.au.dk
Gjesse, Dorte Thygesen Klinisk lærer dgjesse@dent.au.dk
Glavind-Teute, Charlotte Sekretær chagt@dent.au.dk +4593522933 1614, 173
Gøkhan, Muhammed Alparslan Ph.d.-studerende mag@dent.au.dk
Goodall, Julie Bladt Afsnitsleder jig@au.dk +4524970213
Gregersen, Anita Klinikassistent angr@dent.au.dk +4587167492 1613, 316
Gregersen, Lars Tekniker lg@dent.au.dk +4528992486 1610, 096
Grønbeck, Anders Afdelingstandlæge anders.gronbech@dent.au.dk
Haddadi, Yasser Afdelingstandlæge yasser.haddadi@dent.au.dk
Haji, Sheerfan Tandtekniker sheerfan@dent.au.dk +4587167471 1613, 041
Harre, Bente Klinisk lærer bharre@dent.au.dk
Hartig, Lill Egekvist Gæsteforelæser lhat@dent.au.dk
Bendixen, Karina Haugaard Afdelingstandlæge karina.bendixen@dent.au.dk +4587168259 1610, 390
Haugsted, Bente Holm Laborant m.fl. bhaugsted@dent.au.dk +4560202610 1611, 355
Hedegaard, Line Møller Klinisk lærer linemh@dent.au.dk
Hejle, Jan undervisnings tandlæge janhejle@dent.au.dk +4551739659 1610, 176
Hejlesen, Kristina Akademisk medarbejder khej@dent.au.dk
Henriksen, Uwe Vestergaard Kliniske lærer, odont uwe@dent.au.dk 1610, 376
Hermann, Nanna Heidelbach AC-personale m.fl. nhh@dent.au.dk
Hermansen, Mette Klinikassistent mette@dent.au.dk +4587168097 1614, 173
Hjorth, Tine Afdelingstandlæge tine.hjorth@dent.au.dk +4587167436 1613, 418
Hole, Pia Annitta Tandplejer pah@dent.au.dk +4587167429 1613
Høllund, Mette Klinikassistent mettehoellund@dent.au.dk +4587167492